Čtvrtý ročník

 

Čtvrtý ročník se potýkal s úbytkem zájmu a byl asi nejhůře obsazeným turnajem vůbec. Příčinou byly některé rozpory, atmosféra na portálu, situace okolo slovníku i konce "kariér" některých hráčů. I tak ale turnaj skýtal pár kvalitních nováčků. Ke špici stoupající vodouch s katkoufk, bronzová marksim s novým parťákem Kokosusem nebo stálice v podobě trojnásobných medailistů KamilaOstadalova/Aries a houževnaté byť méně hrající autorské duo caballito/BlaBlaBla.

Své chtěli ve skupině A říct i vamilka13/JOPI, kteří se chystali na svůj druhý turnaj a především vamilka zle zatápěla řadě favoritů. Bohužel pro ní ale nedokázala navázat na loňské výkony a tak šance na posun v umístění zůstala nevyužita. Skončila třetí za suverénní nově složenou dvojicí kokosus/marksim, která zúročila kombinaci toho času neuvěřitelné herní praxe Vládi a zkušeností Markéty a skupinu ovládla s plným počtem bodů a za pořadatelkami. Ty si oproti minulý rokům obrátily role a caballito, která předchozí roky porážela Daviduse, Aria, Bel a téměř kohokoli kdo jí přišel do cesty už vůbec nehrála a vrátila se jen kvůli turnaji. Já má zabojovat správná parťačka ale ukázala naopak BlaBlaBla, která jediná dokázala sebrat vítězné dvojici ve skupině hru, když porazila marksim 2:1 a sama prohrála pouze s Kokosusem. To zajistilo tradičním parťačkám druhé místo ve skupině. Na čtvrtém zůstala další nová dvojice boh091628/janno69, která ale zapsala rovněž pár slušných výsledků např. kokosus vs. janno69 1:2, nebo janno69 vs. vamilka13 2:1, boh vs. caballito 2:0, nebo boh vs. vamilka 1:2.

Ve skupině B byli podle papírových předpokladů favoritem katkafk a vodouch, ale jejich pozice byla o něco těžší v konkurenci bronzových obhájců. Ti ale kompenzovali formu a herní praxi zkušenostmi a po vydřené remíze 5:5 s nasazeným párem si pohlídali své výsledky v ostatních sériích které vyhrály bez ztráty kytičky 4:0, 4:0 a skóre 8:0 a 8:0. Nasazení pár ztratil jednu hru, když katkafk zvítězila s hedvikaou666 těsně 2:1. Konečný rozdíl mezi první a druhou dvojicí byl při 5 bodech a stavu 10:2 na duely nejtěsnější možný na skóre 21:5 oproti 21:6. Samotná remíza se pak po výhře 2:1 Aria s Katkou rodila velmi pomalu a vyžadovala zisk hry nerozehrané Kamči proti rozjeté Katce, nebo silnému vodouchovi a čistý zápis Aria s vodouchem. Důležitý jediný bodík ale zřejmě rozhodnul o nepostupu do finále v podání nováčků. Třetí místo vybojovali těsně kurýr4xxxx/LUDKAT, rovněž v těsném souboji s dalšími nováčky hedvika666/tonny13. Kačka prožívala turnajovou premiéru a v nervozitě prohrála s Toníkem i Heduš, ale pokaždé těsně 1:2 a protože kurýr porazil oba soupeře čistým zápisem, při rovnosti bodů i duelů byli těsně úspěšnější na skóre.

Ve čtvrtfinále tak čekal Hedviku s Tondou těžký souboj s vítězi druhé skupiny, se kterým prohráli poměrem 0:3 a 0:9, přičemž k zápasu kokosus vs. tonny13 už ani nedošlo. Katka s kurýrem lepší třetí pozice využili k mnohem vyrovnanějšímu boji proti druhým nasazeným a i když vypadli, bylo to po velmi těsném souboji za stavu 2:2 o horší skóre 7:10. Oba dokázali porazit nehrající caballito 3:2, ale překážkou byla opět Blanka, která porazila Katku 3:0 a Martina 3:1, což rozhodlo o druhém umístění v top 4 v podání holek. Jasnou sérií se stala i série mezi Kamčou a Ariem proti boh a janno, která byla jasným poměrem 4:0 a 12:0 pro nasazené bez větších dramat. K překvapení se ale zdálo že směřuje série mezi katkoufk a vodouchem proti vamilce13 a JOPImu, když JOPI porazil Katku překvapivě 3:0. Víc už ale nasazený pár nedovolil a ostatní zápasy vyhrál stejně jako celou sérii vždy 3:1.

Semifinále se stalo soubojem dvou nejlépe nasazených dvojic, a dvou nejtradičnějších účastníků turnaje. V souboji dvou papírových favoritů dal druhý prvnímu zabrat a suvérén ze skupiny ztratil opět jednu hru. To když katkafk pokračovala v kontrastních výkonech a tentokráte porazila kokosuse 3:1. Stejným poměrem ale prohrála s marksim a ta si poradila stejným způsobem i se svým budoucím parťákem. I kokosus uspěl v souboji s Petrem 3:1 a stejně tak vyzněla při relativně vyrovnaném skóre 10:6 i celá série. Souboj "klasiků" dopadl jednoznačněji 4:0, ale i tam bojovala Bláňa jak je jejím zvykem, když prohrála s Ariem 1:3 a s Kamčou těsně 2:3. Zvedla se už i Danča, která ale přesto prohrála s Kamilou 1:3 a tak i na třetí pokus ze setkání těchto dvojic vyšla vítězně ta nasazená.

Pro zakladatelky turnaje ale ještě byla šance na druhý pokus ukořistit bronz, ačkoli cesta k němu vzhledem k dlouhé herní absenci byla těžká. V heroických výkonech ovšem pokračovala Blanka, která porazila 3:1 Katku a dokonce i vodoucha a zvedala se i Danča, která s katkoufk prohrála těsně 2:3. Těsná prohra, ale prohra a to při výsledku 0:3 s Petrem znamenalo rozřazovací duel. V něm sice opět po boji, ale tentokráte Petr Blance porážku 3:1 vrátil a ani druhý pokus o bronz sympatickému páru zakladatelek nevyšel. Vodouch s Katkou si při premiéře po místy rozpačitých výkonech plynoucích patrně z nervozity a nedostatku zkušeností stoupli tzv. na bednu a přece jen potvrdili své kvality. Podobně vyrovnané bylo i finále, kde se střetla forma a kvalita rovněž se zkušeností a i zde prohrála zkušenost po těžkém boji. Nehrající Kamča podlehla s Vláďou i Markétou 0:3 a přece jen trochu více herně vytížený Aries přes rovněž na soupeře nestačil. Přes výhru 3:0 s kokosusem se přesvědčil o velkém soustu v podobě tohoto páru a s Markét ztratil rozhodující jednu hru. Po těsném výsledku 2:2 a nejnižším možným rozhodujícím skóre 7:6 zvítězila dvojice nováčků a zapsala se vedle velikánů kterými jsou Diablo s brablakem a Jet s Bel.

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.