Pátý ročník

 

Po trochu slabším čtvrtém ročníku chytil turnaj dvojic druhý dech. Oživením byl především návrat dvojnásobných medailistů Frankieho a simci93. Posilou byla rovněž dvojice nováčka a další navrátilkyně mladekbaba/forsitia, a kvalitu slibovala i nově poskládaná dvojice dvou dřívějších medailistů kokosus/Gregory. S novým parťákem v podobě vodoucha vyrukovala do turnaje marksim a toho po boku katkyfk nahradil další šikovný nováček Kuťas. Po novém parťákovi se ohlédla ještě LUDKAT a do turnaje přivedla rovněž progresivního j-hanuse. Rekordní pátý turnaj absolvoval pár KamilaOstadalova/Aries a na druhý se chystala druhá stabilní dvojka ve složení hedvika666/tonny13.

Skupina A slibovala souboj mezi dvojnásobnými medailisty s vyzyvateli v podobě ambiciózní dvojky "nováčků". Ti nakonec na favorita nestačili, ale po důstojném souboji uzmuli soupeři dílčí výhru a prohráli 1:3. To se později ukázalo být jedinou ztrátou navrátilců ve skupině, kterou opanovali a vytvořili si ideální pozici pro play-off. Za Frankiem a Simčou se umístili právě jejich vyzyvatelé mladkbaba/forsitia, kteří si ve zbylých zápasech počínali jen o něco hůře a ztrátou kytičky byla pouze jedna hra s dvojicí Kuťas/katkafk. Těžká pozice byla v kvalitně obsazené skupině pro hedviku666 a tonnyho13, pro které tak bylo těžké vylepšit své postavení ze čtvrtého ročníku a skupinu zakončili bez zisku bodu i duelu. Ve skupině A tedy k překvapení nedošlo a dvojičky se umístily tak, jak byly nasazeny.

Skupina B nabídla větší zápletku a vyrovnanost. Proti sobě se v ní postavili dva obhájci zlaté medaile kokosus a marksim se svými novými parťáky Gregorym a vodouchem. Tyto dvojice byly také dvěmi nejlépe nasazenými ve skupině. Jistější ruku při výběru měl nakonec kokosus, který se svým novým prťákem a paradoxně zároveň bývalým parťákem své loňské kolegyně marksim - Gregorym, skupinu ovládl, když si se svým soupeřem poradil 3:1 na zápasy a právě Gregory jako jedinný ze zůčastněných vyhrál obě své hry. Do souboje o druhé místo se ale ve finále vložila ještě dvojice KamilaOstadalova/Aries, která využila zkušeností a přes horší skóre dokázala remizovat s nasazenou dvojicí č.1 a po velkém boji tak přeskočit její předpokládané největší konkurenty.  Čtvrté místo obsadila dvojice LUDKAT/j-hanus, a i když bojovala houževnatě, nevyhnula se pro čtvrtfinále nepříznivému nasazení.

Ve čtvrtfinále čekal čtvrté nasazené ze skupiny B rovnou pár největších favoritů Frankie/simca93 a ten si také podle očekávání poradil se soupeřem 4:0 a 12:1, když po heroickém výkonu uzmula LUDKAT jednu hru simce93. Ještě jasnější vývoj měla druhá série mezi vítězi a posledními ze skupin, když kokosus s Gregorym porazili hedviku666 s tonnym13 bez ztráty kytičky 4:0 a 12:0. Další dvě série byly podle očekávání vyrovnanější, když druzí ze skupiny B KamilaOstadalova a Aries porazili Kuťase s katkoufk rovněž 4:0 na zápasy, ale už "jen" se skóre 12:3 a především Katka sahala po zisku dílčího duelu. Nejvyrovnanějším byl šlágr mezi pro turnaj třetím a čtvrtým nasazeným párem. Ačkoli do série byli nasazení mladekbaba a forsitia, tak pro turnaj byli výše nasazení ve skupině zaváhavší vodouch a marksim. V play off už ale svou pozici potvrdili a po velkém boji a stavu 2:2 na hry postoupili o skóre poměrem 8:6, přičemž rozhodlo patrně více zkušeností a větší vyorovnanost v klíčových chvílích série.

Semifinále proti sobě postavilo do reprízy skupinového derby opět dvojičku exparťáků a dvou obhájců zlatých medailí s novými parťáky. Drama se ale nekoná a nasazení kokosus s Gregorym si zde počínali jistěji než ve skupině a zvítězili i s pomocí jedné kontumace 4:0 a 12:1 na zápasy. Druhé semifinále proti sobě svedlo shodně dvojice, které svůj poslední turnaj zakončily stříbrem. Frankie a simca93 ve třetím ročníku a ve čtvrtém bez jejich účasti tento kov ukořistili jejich soupeři KamilaOstadalova a Aries. Bylo zřejmé, že jedna dvojice dostane šanci svůj výsledek vylepšít a druhá ho zhorší. Favorit ale velmi rychle naznačil, která dvojice bude který a navrátilci zvítězili rovněž 4:0 a 12:1 na zápasy.

Souboj o třetí místo se stal soubojem mezi druhým a třetím týmem ze skupiny B. Třetí dvojice v sestavě marksim/vodouch si v něm tentokráte potvrdila původní nasazení a vyšlápla si na druhou dvojičku ze skupiny a obhájce loňského stříbra poměrem 3:1 a 11:5. Rozdílovým faktorem oproti hrám ve skupině byl diametrálně odlišný výkon Aria, který pokračoval ve zhoršených výkonech z předchozí série ve které ukončil sérii vítězství udržovanou od třetího ročníku. Pro dvojici KamilaOstadalova/Aries to bylo první nemedailové umístění od vzniku turnaje. Deja vu byla tato série pro marksim, která už se rovněž v souboji o bronz utkala s touto dvojičkou ve třetím ročníku a s tehdejším parťákem Gregorym neuspěla. Tentokrát se naopak povedlo získat s novým parťákem bronz a přidat po zlatu s kokosusem další cenný kov.

Ve velkém finále se střetly dvě nasazené dvojice svých skupin a nenechaly tak nikoho na pochybách o oprávněnosti svého nasazení. Podruhé za sebou, byť s jiným parťákem zkoušel útočit na zlato kokosus, ale tentokráte se musel sklonit před navrátilci, kteří po bronzu a stříbru měli ambice doplnit sbírku. Ve druhém a třetím ročníku jim vystavili stopku suveréni Jet a Bel a posléze ve finále po boji brablak a diablo2000. Na třetí pokus už se dvojice Frankie a simca93 dočkali a se soupeřem si poradili poměrem 3:1 a 11:5. Soupeř ukázal potenciál, když kokosus uspěl proti Simče a gregory těsně neuspěl s Frankiem 2:3. Každý ze stříbrné dvojky tedy potrápil jiného ze soupeřů. Rozhodujícím faktorem ovšem bylo, že hladce prohráli s tím druhým. Frankie a simca93 si tudíž do třetice připsali primát v turnaji a přiblížili se svým někdejším přemožitelům a doposud nejúspěšnějším hráčům turnaje. Stali se tak čtvrtými vítězi v pětileté historii turnaje.

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.