Šestý ročník

 


14 přihlášených dvojic a 28 hráčů udělalo z šestého ročníku nejpočetněji obsazený turnaj dvojic historie a vůbec druhý nejlépe obsazený turnaj od roku 2012. Početná účast přinesla i řadu nových dvojic. Ve znamení návratů utvořili nové dvojice JOPI, Davidus_CZ, diablo 2000, pellezzi nebo PinokKio. JOPI a kuryr4xxxx se vrátili po dvou letech a utvořili nové dvojice s lalinkou13 respektive E-N-G-E-L, Davidus s diablem a pellezzim po třech, když sestricku1, brablaka a irono vystřídali nově LUDKAT, kokosus a j-hanus, a PinokKio při své první účasti od prvního ročníku vytvořil pár s lednicí. Lalinka s lednici a engel byly součástí četné skvadry nováčků, jejichž řady dále rozšířili iwcca, aminazuzka, julesverne11 nebo P.Wlkodlak. Zejména poslední dva jmenovaní, kteří se popárovali v jedné dvojici vytvořili velmi silný pár, který měl být těžkým soupeřem komukoli. V turnaji nechyběly ani stálice Aries a KamilaOstadalova, simca93 a Frankie, nebo kratší dobu, ale přece jen již zavedené dvojice hedvika666 a tonny13, marksim a vodouch, mladekbaba a forsitia, nebo Kuťas a katkafk.

Ve skupině A probíhal tuhý souboj o první místo mezi obhájci titulu simcou93 s Frankiem a novou ambiciózní dvojicí P.Wlkodlak a julesverne11. A boj to byl skutečně vyrovnaný. Oba páry si ze skupiny odnesly 11 bodů, skóre 21:3 na duely a rozdíl byl až v součtu her kde nováčci měli bilanci 44:6 a ohájci 42:6. Zároveň šly obě dvojičky dále jako neporažené. Se čtyřbodovým odstupem obsadil třetí místo pár iwcca/aminazuzka, kde hlavně první jmenovaná byla před turnajem postrachem soupeřů a s nevyzpytatelnou a tvořivou parťačkou se mohly směle řadit mezi černé koně turnaje. Velký boj se sváděl o výchozí pozice pro čtvrtfinále na čtvrtém až šestém místě, kde byl rozdíl jediného bodu. 5 bodů a čtvrtou příčku si nakonec odnesla dvojice pellezzi a j-hanus, především díky vítězství nad dvojicí LUDKAT/Davidus. Klíčovou bylo těsné pellezziho vítězství 2:1 s Davidusem, které rozhodlo o dvou bodech pro první pár. Druhé jmenované výsledek odsunul na šesté místo a těžkého soupeře do prvního kola. K pátému místu naopak pomohlo dvojici Kuťas/katkafk, která ve vzájemných zápasech s oběma páry remizovala při lepším skóre. Nepostupové místo obsadila odhodlaná dvojka hedvika666/tonny13, která bojovala srdnatě, ale v silné konkurenci bylo k postupu daleko.

Ve skupině B poznamenala boj o špici kontumace PinokKia, která usnadnila zisk plného počtu 12 bodů dvojce diablo2000/kokosus. Nejvýšše nasazený pár skupiny ale získal i tak 10 bodů, což stačilo s přehledem na druhé místo a taktéž přímý postup do čtvrtfinále. Nic náhodě neponechal ani třetí pár ve složení marksim/vodouch, který se ziskem osmi bodů bezpečně obsadil třetí místo a nejlepší pozici po osmifinále. Vyrovnaný souboj sváděly dvojice mladekbaba/forsitia a KamilaOstadalova/Aries, které spolu hrály naprosto vyrovnaně 2:2 na duely a 4:4 na hry. I výsledky s jednotlivými dvojicemi a skóre byly prakticky identické. Druhý jmenovaný pár nakonec získal o bod víc díky výhře s šestým párem, se kterým čtvrtí nasazení "pouze" remizovali. Právě šestý pár ve složení kuryr/engel nakonec ztrácel na páté pouze bod a dvojicím na pátém a čtvrtém místě dokázal obstojně zatápět. Na lepší výchozí pozici to sice nestačilo, ale bezpečný postup s náskokem tří bodů na poslední s přehledem ano. Poslední, stejně jako ve skupině A bezbodová, byla dvojice beranů lalinka13/JOPI. Přes houževnatost jim vlastní se v turnaji poněkud hledali a silná konkurence nakonec postup neumožnila.

Osmifinále nabídlo velmi vyrovnaná klání, kde se výjimalo pouze utkání marksim a vodoucha s ludkat a Davidusem. Nasazený pár v něm zvítězil 4:0 na zápasy a ač mu skóre vylepšila kontumace neodehraného zápasu, vedení 3:0 a 9:1 po třech zápasech bylo i tak suverénní a nezvratné. To třetí nasazené ze skupiny A se na postup značně nadřely a série skončila těsným výsledkem 2:1 a skóre 7:4, které nechávalo do posledního zápasu mezi Engel a iwccou otevřené postupové šance. Zápas ale nebyl odehrán a favorit tak postoupil dále. Ve zbylých dvou sériích postoupily páté dvojice na úkor čtvrtých. Ústup ze slávy to znamenalo pro největší stálice KamilaOstadalova/Aries, kteří v pátém ročníku poprvé nepostoupili do semifinále a tento ročník neprošli prvně ani do čtvrtfinále. Zásluhu na tom měly rozpačité výkony Ariese, který se v play-off vybičoval k nejlepším výkonům v turnaji, ale na heroické výkony zejména katkyfk to nestačilo a ta tak s parťákem Kuťasem oplatila soupeřům loňské vyřazení po výsledku 2:2, nakonec přes skóre 8:6. K výborným výkonům se vybičovala dvojka mladekbaba/forsitia, kterou do té doby často svazovala nervozita, ale v průběhu šestého ročníku se osmělovala a pellezziho s j-hanusem vyprovodila výsledkem 3:1 s přesvědčivým skóre 10:4.

Ve čtvrtfinále už se do bojů zapojily i čtyři nejlepší páry, které také na jednu výjimku nepřipustily nejmenší komplikace. Naprosto dominantní byla dvojice P.Wlkodlak/julesverne11, která si s houževnatou dvojkou Kuťas/katkafk poradila poměrem 4:0 a 12:2. Skvěle hrající dvojka marksim/vodouch se pokoušela překvapit obhájce, a když po úvodní prohře s Frankiem marksim porazila 3:2 simcu93, vypadalo to, že šance budou ještě otevřené. Vítězství Frankieho s Vodouchem 3:1 ale o postupujících rozhodlo a poslední zápas byl pro neodehrání kontumován ve prospěch simci93. Konečný stav 3:1 posouval obhájce dál. Hrdinský boj sváděla v dalším souboji lednice s dvojicí iwcca/aminazuzka, se kterými po prohře 0:3 s iwccou a výhře 3:0 s aminou udržela solidní postupové naděje pro nasazený pár. PinokKiovy další kontumace ovšem poslaly dál třetí pár skupiny A poměrem 3:1 a 9:3. Další krok byl nad síly i pro dvojici mladekbaba/forsitia, kteří se sice rozehráli k vynikajícím výkonům, ale proti nim stál aktuální mistr diablo se silným kokosusem. Nasazený pár vedl po třech zápasech již 3:0 a 9:0 na skóre. Možná díky opadnuvší nervozitě v posledním zápase mladekbaba vítězstvím 3:1 s kokosusem skóre korigoval, ale stav 3:1 a 10:3 na postupujících už nic neměnil.

Semifinále svedlo dohromady vesměs to nejlepší co bylo k mání a znát to bylo i na samotných výsledcích. Obě série skončily 2:2 a o postupujících rozhodovalo skóre. V prvním semifinále složeném komplet z nováčků iwcca potvrdila svou nevyzpytatelnost, když suverénního P.Wlkodlaka porazila 3:0 na zápasy, ten kontroval stejným zápisem s aminouzuzkou a to se vzápětí povedlo i jeho parťákovi. Ještě před posledním zápasem byla ale série otevřená a iwcca i s julesem skutečně uspěla. Vítězství 3:2 a dvě jeho dílčí výhry ale nakonec posouvaly do finále mužskou dvojici. Ve druhém semifinále úřadující mistr potvrdil roli favorita, když nejprve porazil Frankieho 3:2, v podle vlastního prohlášení doposud top utkání turnaje, a posléze simcu93 3:1. Obhájci tak museli oba zbylé duely vyhrát a zároveň neprohrát více než 3 hry. Nesložili ale zbraně a zvítězili dvakrát 3:1, možná i kvůli technickým problémům na portálu v souboji mezi Simčou a kokosusem. V nejtěsnějším možném poměru 2:2 a 9:8 ukořistil postup obhájce.

O třetí místo se tak utkala opět mužská proti ženské dvojici. Dominantní iwcca zdolala na úvod diabla2000 3:1 a pozice favorita se začala otřásat. Mistr ale kontroval vítězstvím 3:0 s aminouzuzkou a štafetu tak předal opět, byť tentokrát s mírně, pozitivní bilancí. Hozenou rukavici kokosus využil a díky hladké výhře 3:0 s aminouzuzkou rozhodl o bronzu ještě před posledním zápasem. Ani to ovšem neubralo čtvrtému páru turnaje na motivaci a iwcca porazila kokosuse na závěr 3:1. Série sice rozhodnutá po třech zápasech, ale nakonec pouze těsným poměrem 2:2 a 8:6 na skóre dokazuje oprávněnou účast bramborových medailistů v top 4. Bronz si odnáší dvojice diablo2000/kokosus.

Finále svedlo dohromady dva doposud neporažené páry, jenž obsadily po základní skupině dvě první místa ve skupině A. Dvojice nováčků hodlala proti obhájcům a stálicím turnaje potvrdit pozici ze skupiny. Sérii zahájily heroické souboje ve kterých julesverne11 zvítězil nad simcou93 3:2 a následně souboj mezi Frankiem a P.Wlkodlakem, který druhý jmenovaný vyhrál poměrem 3:2, udal pravděpodobně směr celé sérii. Obhájce byl opět postaven do role prohrávajícího 0:2 a tento tlak neunesla simca93. Když jí navíc nepřišla písmena podle představ, psychicky odolnější soupeř příležitost využil a vítězstvím 3:1 stanovil novým vítězem turnaje dvojic svůj pár. Poslední zápas mezi julesem a Frankiem byl pro časovou vytíženost kontumován ve prospěch už jistých vítězů. Obhájci simca93/Frankie berou stříbro, novými mistry se stává pár P.Wlkodlak/julesverne11.

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.