Třetí ročník

 

Třetí ročník se nesl ve znamení přílivu silných dvojic patrně z pochopení, že bez účelovější skladby dvojic nepůjde konkurovat silným dvojicím jako Jet/Bel a Frankie/simca93. Dvojice marksim/Gregory, pellezzi/irono, Lvice26/forsitia, ale zejména Davidus_CZ/sestricka1 a extra silná dvojice budoucích mistrů diablo2000/brablak se chystaly promluvit do pořadí třetího a doposud zřejmě nejsilněji obsazeného ročníku.

A kvalita dvojic byla znát už ve skupinách. Ve skupině A zvítězili Davidus se sestřičkou, když za sebou dokázali nechat i obhájce z prvních dvou ročníků Jeta a Bel. Nutno ovšem dodat, že ti už toho času značně omezovali hraní a díky tomu se stěží vypořádávali s náhlým progresem a změnami ve slovníku. Zejména pravidelně silnější článek dvojice Jet. Bel naopak o to více chyběla herní praxe na kterou byla zvyklá i v ostatních aspektech hry. I tak to byl ale kvalitní výsledek a dvojice Lvice26/forsitia a pellezzi/irono zaujali pozice na třetím a čtvrtém místě. Páta byla dvojice pořadatelek, která rovněž byla herně již trochu na ústupu a s přílivem silných dvojic měla co dělat. Na šestém místě zůstali keciloms a accept a pro oba páry to neskýtalo dobré vyhlídky pro play-off.

I skupina B byla velmi kvalitní. Pár nováčku Diablo/brablak se ve skupině otrkával, ale přesto již dokázal remizovat s obhájci bronzu Frankiem a Simčou a porazit obhájce stříbra i nový silný pár marksim/Gregory. Bronzoví obhájci využili zkušeností a na rozdíl od nováčku ztratili v ostatních sériích jen jedinou hru v zápase simca93 vs. Aries 0:2, díky čemuž obsadili první místo ve skupině. Oproti tomu v turnaji jediná a historicky první ryze mužská dvojice se ještě trochu rozkoukávala a vyjmá série s šestým párem skupiny vlasticka.prchal/mumuwolf, ztratili pokaždé alespoň hru. Diablo prohrál 1:2 s toho roku ve vynikající formě hrající vamilkou, brablak potom stejným poměrem s Gregorym a Ariem. V samotném remízovém klání mezi první a druhou dvojicí už ale začínali vystrkovat růžky při shodě 2:2, a 5:5. Brablak zde oba zápasy prohrál, diablo prohrál. Vyrovnaný byl i boj o třetí a čtvrté místo, kde dvojice KamilaOstadalova/Aries a marksim/Gregory remizovaly rovněž shodou 2:2 a 5:5, shodně prohráli s nasazenými dvojicemi 1:3, ale druhá jmenovaná dvojice už zbytek sérií dokázala vyhrát, kdežko první potrápila již zmíněná vamilka13 ve dvojici s JOPIm, kteří dokázali uhrát remízu a zaujmout celkově páté místo.

V osmifinále tedy obhájci stříbra jako čtvrtí nasazení nastoupili proti páru autorek turnaje, ale v repríze soubojů o bronz z prvního ročníku se žádné drama nekonalo. KamilaOstadalova/Aries vs. caballito/BlaBlaBla 4:0 (12:1). Podobně suverénně si vedla i dvojice Lvice26/forsitia, která vyprovodila 4:0 dvojici vlasticka.prchal/mumuwolf, jen s trochu horším skóre - 12:4. Další série už byly vyrovnanější, když se keciloms vybičoval ke kvalitnímu výkonu a porazil 3:2 marksim. Na Gregoryho byl ale krátký a jeho partnerka jeho snažení nedokázala podpořit, když prohrála oba zápasy kontumačně. Nejvyrovnanější sérií byla ta mezi pellezzim a irono, proti vamilce13 a JOPImu. Vamilka zde pokračovala ve velkém stylu a po výhrách 3:0 s irono a 3:2 s pellezzim se favorizovaný pár složený z černých koňů turnaje musel hodně ohánět ani ne tak na stav 2:2 ale především na postupové skóre 8:6.

Čtvrtfinále záčalo blamáží, když po nedorozumění a vlivem horké hlavy odmítla pokračovat v turnaji sestricka1, což byl po skvělém vstupu do turnaje brzký konec pro jednu z dvojic. Ještě jedno překvapení se odehrálo, když obhájci z předchozích dvou ročníků a druzí nasazení ze skupiny B vypadli se dvojicí marksim/Gregory. Markét ukázala vzestupnou tendenci a dokázala uhrát se silným párem 3 dílčí hry po prohrách 2:3 s Bel a 1:3 s Jetem, a Gregory si v parádní formě překvapivě snadno poradil 3:0 s Bel a 3:2 s Jetem. Právě nejtěsnější skóre 8:9 při stavu 2:2 rozhodlo o překvapivém konci suvérénů tohoto turnaje již ve čtvrtfinále. Další série se ale už vyvíjely podle očekávání když rozjetí Frankie se Simčou porazili jasně dvojici irono/pellezzi 4:0 a 12:0 a dvojice Diablo/brablak porazila rovněž 4:0, jen se skóre 12:1 další kvalitní dvojici Lvice26/forsitia.

Oba tyto páry si počínaly stejně kvalitně i v play-off, ačkoli jejich soupeři srdnatě bojovaly. Stále ještě stříbrní KamilaOstadalova/Aries živili naději na překvapení, když Aries dokázal v těžké pozici porazit diabla 3:0 a Kamča s cílem uhrát dílčí hru sebrala jednu hru brablakovi. Před posledním zápasem tak byl stav 1:2 a 4:6 z pohledu smíšeného páru a překvapení tak bylo stále ještě daleko, ale nemělo již nereálných rozměrů (3:1 rozřazovací duel, 3:0 přímý postup). Brablak ale zapomněl že je nováček a po skvělém výkonu zvítězil 3:1 aniž by na sobě nechal znát nejmenší známku tlaku v situaci kdy musel uhrát pro postup 2 hry. Ve druhé sérii se snažil Gregory o podobné drama když porazil Frankieho, ovšem potom v derby mezi tehdejšími soky podlehl 0:3 Simče a i když s ní marksim rovněž uhrála hru, její cesta na špici byla zatím v plenkách a tento velmi silný pár byl nakonec rovněž nad síly nenasazené dvojice.

Zápasy o medaile se tedy staly výhradně doménou skupiny B. A již podle papírových předpokladu ze skupiny se rozdělily i silnější do finále a slabší do boje o třetí místo. Došlo tedy na souboje dvojic, které v základní části shodně remizovaly 2:2 a 5:5, což nechávalo série otevřenými do samého konce. Nebylo proto ani tak velkým paradoxem, že se pořadí ze skupin v bojích o medaile obrátilo. Čtvrtý tým ze skupiny ukázal zkušenosti z minulých let, když Aries porazil 3:0 marksim a 3:1 Gregoryho. Ten si sice poradil s Kamčou 3:0, ale té stačilo s marksim uhrát bod na rozřazovací klání a dva na přímý postup. Jak již bývalo poslední roky zvykem, její forma ale v turnaji stoupá, protože před ním i po něm hrála toho času vždy jen mistrovství a tento fakt, který prokázala už s brablakem potvrdila i v zápase s Markét, kterou po vyrovnaném boji udolala 3:2 a odmítla další drama. Třetí rok a třetí medaile pro tento pár. Avšak i dobrý dojem ze strany nováčků. Ještě větší boj slibovala série mezi finalisty, kteří se rozešli ve skupině smírem, ale nováčci se v play off otrkali a svou obrovskou herní kvalitu ukázali i zde, když dokázali rovněž obrátit pořadí ze skupiny. To se ale nerodilo lehce. Po dvou odehraných zápasech byla situace taková, že Frankie prohrál 1:3 s diablem a vyhrál stejným rozdílem s brablakem. Ve třetím duelu ovšem prohrál brablak se Simčou hladce 0:3 a tak byl diablo v situaci, kdy musel 3:0 zvítězit aby vybojoval rozřazovací duel. Nesmírně náročný úkol ale zvládl a vykřesal šanci na konečné vítezství. Zde se nováčci ukázali nejen jako velcí bojovníci, ale i jako velcí stratégové, když nasadili pro klíčový zápas brablaka, který byl lepší z páru ve skupině, ale ve finále se mu proti tomuto soupeři nedařilo. Ten ovšem zvládl zápas s grácií jemu vlastní a porazil v ní aktuálního mistra republiky Frankieho 3:0. Velké finále hodné velkých dvojic a titul pro nováčky...

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.