Druhý ročník

 

První ročník hráče zaujal, bavila je sounáležitost a zodpovědnost za výsledky i za parťáka a počet zúčastněných se zvýšil z osmi na dvanáct. Konkurenci pro obhájce zvýšila především dvojice Frankie/simca93, nechyběli ale ani bronzoví KamilaOstadalova/Aries a stříbrný (mistrovství, první turnaj dvojic) mág McMac, který uzavřel nové partnerství s kometou prvního ročníku Vrulkou. Účastnily se opět i zakladatelky caballito/BlaBlaBla, silní hrabekacula/kwazek2000 a i některé další dvojice skýtaly jména některých pozdějších špiček jako třeba Pavelsni nebo Aluska. Dominantní se ale ukázala být zejména dvojice veprikovokuzle/vlasticka.prchal, jejíž výsledky ale pozdější zjištění a blokace za podvodné hraní prvně zmíněné staví do špatného světla a jejich výsledky to zneplatňuje. Totéž ale platí i u dvojice Alanya/Otylka.

Nic to ovšem nemění na tom, že ona dvojice porazila i zmíněné favority a obhájce, které odsunula na druhé místo ve skupině, což později v semifinále znamenalo předčasné finále mezi obhájci a dvojicí Frankie/simca93, což druhé jmenované odsoudilo "pouze" k bronzu. Předpokládané druhé místo ve skupině A měli papírově obsadit hrabekacula a kwaczek, což potvrdili i remízou proti páru z Těšína. Po remíze s "překvapením turnaje" a prohrou 0:4 s další později usvědčenou dvojicí Alanya/Otylka nakonec obsadili až čtvrté postupové místo. To znamenalo v pozdějším osmifinále vyřazení zakladatelek a posléze mizivé naděje v boji o semifinále s dvojicí silných moraváků.

Ve druhé skupině probíhaly regulernější souboje a tak zmíněná favorizovaná dvojice z Moravy ovládla skupinu s plným počtem 10 bodů (což se dosud povedlo pouze této dvojici) a čtyřbodovým náskokem před dvojicemi KamilaOstadalova/Aries a Vrulka/McMac. Obě dvojice proti vítězům uhrály pouze čestné výhry na 1:3, když Vrulka a Aries porazili simcu93, ale víc už favorité neumožnili. Zato mezi druhým a třetím párem rozhodlo jedno z nejtěsnějších skóre vůbec (2:2 a 5:5 ve vzájemných, shodně 12:8 na duely a skóre 30:20 Kamči s Ariem oproti skóre 29:20 Vrulky s Marcelem bylo jediným co poslalo na druhé místo prvně zmíněné). Právě tato jediná dílčí hra ale zřejmě rozhodla o druhém místě a vendetě za první ročník.

V osmifinále opustily turnaj jak již bylo řečeno pořadatelky, suverénní byla i slabší dvojice usvědčených z podvodu Alanya/Otylka, která si poradila s Aluskou a Pavelsnim "překvapivě" 4:0 na zápasy. Tedy stejně jako Kwaczek s Kačulou s pořadatelkami. Další dvě dvojice byly poměrem 3:1, ale McMac s Vrulkou se Shinobu/Singollo1 a Pavelsni s Axalis s JOPIm a Wancou prohráli jen jednu hru kontumačně.

K větším dramatům se schylovalo ve čtvrtfinále, s výjimkou turnajové "senzace" veprikovokuzle/vlasticka.prchal, která se za stavu 3:0 a 9:2 už ani nedočkala nástupu Pavelsniho k rozhodujícímu zápasu. Relativně přesvědčivě postoupili i další favorité Jet s Bel, kteří si poradili poměrem 3:0 s Vrulkou a Jetem, když jediné překvapení uzmula opět Vrulka výhrou nad Jetem 3:1 a simca93 s Frankiem, kde pouze Kačula dokázala 3:0 porazit Simču a jinak si favorizovaný pár svůj postup ohlídal. Vyrovnané ale bylo klání KamilaOstadalova/Aries vs. Alanya/Otylka a nutno říci že po vítězstvích Otylky 3:1 s Ariem a 3:0 s Kamčou by zřejmě nebýt trucovitého jednání, urážky a odstupu Alynyi z turnaje pravděpodobně postupovala druhá dvojice.

Semifinále nabídlo dvě naprosto odlišné série. V té první svedla dvojice KamilaOstadalova/Aries souboj s veprikovokuzle a vlastickou.prchal. Vlastička sice prohrála oba zápasy 0:3, ale její kolegyně v jedné ze "životních forem" zatápěla soupeřům a po výhrách 3:2 s Ariem a 3:1 s Kamčou zdramatizovala sérii na 2:2. Jen skóre v poměru 9:6 rozhodlo ve prospěch prvně jmenovaných, kteří se dostali poprvé do finále. Jak již ale bylo řečeno, nebýt podvodného hraní, pravděpodobně by skončila dřív na jedné z favorizovaných dvojic. Ty se setkaly spolu a favorizovaní obhájci titulu rozhodli naprosto nekompromisním způsobem poměrem 4:0 a 12:3. A rozhodně ne náhodou, protože zmíněnou fazónu potvrdili později jak ve finále, tak krátce na to na živém mistrovství kde obsadili první a druhé místo.

V souboji o bronz se s "uměním" veprikovakuzlete setkali i Frankie a simca93, když prvního jmenovaného porazila 3:1 a druhou 3:2. Favorité se horko těžko nadřeli na alespoň remizový stav, ale poté co Frankie porazil Vlastičku 3:2 a Simča 3:1 se šlo na rozhodující match ball. V něm uspěl 3:1 Frankie a nováčci si připsali bronz. O zlato potvrdili obhájci suverenitu a smetli své soupeře neskutečným způsobem 4:0 a 12:0 rozdílem dvou tříd čímž korunovali dominanci a dali jasně najevo, kdo na nadcházejícím mistrovství bude hrát o mety nejvyšší. Král žije, ať žije král...

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.