První ročník

 

První ročník turnaje dvojic byl plný očekávání. Nikdo ještě netušil jak bude taková hra ve dvojicích probíhat a otazníky měla zodpovědět až samotná klání v turnaji. Pár věcí přesto bylo poměrně jasných a tou nejjasnější se zdála být pozice v favoritů v silné dvojici Jet/Bel. Nepsaným pravidlem v zájmu zachování dobrých vztahů a vyrovnanosti turnaje bylo, že se týmy budou skládat harmonicky a nikoli systematicky. Vzhledem k tomu, že zmíněný pár je párem i ve skutečném životě, tvořil tak mimořádně silnou dvojici hráčů, z nichž oba patřili mezi 5-10 nejlepších hráčů svého pohlaví na portálu, jenž byl svého času nabitý několikanásobný počtem es než je tobu dnes.

V samotném turnaji to pár dokazoval v celém průběhu a už v základní skupině převálcoval nadprůměrné dvojice s řadou budoucích hráčů úzké špičky a už tehdy členů širší, v případě McMaca i užší špičky. Právě dvojice McMac/Leontynka77 dokázala s legendární dvojicí z Těšína remizovat a jako jediná v celém turnaji uhrát alespoň bod. Dvojice ONEWA/Davidus_CZ a Vrulka/PinokKio podlehli budoucím vítězům jednoznačně 0:4 a 1:8 na skóre. Už tento rozdíl napověděl o poměru sil a dvojice jenž se dokázala rozejít s favority smírem potvrdila svou roli druhým místem ve skupině. Pouze skóre pak rozhodlo o třetím místě pro ONEWU s Davidusem a relativně přijatelnější los v play-off.

Skupina A byla o poznání vyrovnanější. Vítězi se stali KamilaOstadalova a Aries, kteří toho času ještě pravidelněji hráli a především výkony ženské poloviny dvojice patřily k tomu nejlepšímu co v tomto turnaji odehrála. Právě její zásluhou později dvojice brala bronz a nebýt slabší formy parťáka v onom roce, mohli pokukovat možná i po stříbrné příčce. Vyrovnanost skupiny ale potvrzoval i fakt, že ve skupině přemohli pouze dvojici Chory_lama/Otylka, což jim ale po remízách s manželským párem papalupulus/Nigela76 a zakladatelkami caballito/BlaBlaBla stačilo na celkové první místo. Právě autorky ale skončily druhé pouze o skóre poněvadž svého času ještě pravidelně hrály a patřily do širší špičky, o čemž měly napovědět i další výsledky v play-off. Překvapením bylo až třetí místo objevu roku papalupuluse a jeho ženy. Ačkoli později upadli v zapomnění a z neznámých důvodů šli výkonnostně rapidně dolu, tak byl hráč s řecky znějícím nickem na portálu těžko k poražení a později se stal i finalistou mistrovství.

Ve vyřazovací části si pak jako válec počínaly první dva páry skupiny B, když své soky ze třetího a čtvrtého místa skupiny A převálcovali 4:0 na zápasy. Vyrovnanější byli série mezi prvními páry skupiny A s hůře nasazenými ze skupiny B. Serie vítězů proti čtvrtým ze skupiny B začala výsledkem Vrulka vs. Aries 3:0 po životním výkonu Vrulky v turnajích. Tato kometa a překvapení turnaje se takřka přes noc stala SF hvězdou která v následujících měsících bodovala ve zlaté lize i v turnajích tour. Serie v tu chvíli začínala vypadat pro vítěze skupiny A nepříznivě, ale Kamila proti přízraku ze západu zabojovala a zvítězila 3:2. Po výhrách nad PinokKiem nakonec uzmula vítězství 3:1, ale s nejtěsnějším poměrem 9:8 ve skóre a s odřenýma ušima postoupila dál. Ještě vyrovnanější byla série mezi caballito a Blankou proti Onewě a Davidusovi. Zatímco s Onewou si obě hráčky poradily, prétor už patřil mezi špičkové hráče a tak se souboj orientoval na souboj mezi ním a tehdá ještě rovněž na špici hrající Dančou. Ten vyzněl nejprve 3:2 pro prétora což znamenalo stav 2:2 a 8:8. Došlo tak na historicky první rozřazovací zápas v historii turnaje, kde měla navrch těsně 2:1 caballitka a uzmula nejtěsnějším poměrem postup do bojů o medaile.

V semifinále pokračovala ve velkém stylu když porazila 3:0 Bel, jenž byla téhož roku pátá na mistrovství v SF a za necelé dva roky stala dokonce jeho vítězkou. To bylo ale v sympatickém snažení této dvojice vše, protože Bel už v dalším zápase zvítězila suverénně 3:0 a stejným poměrem si počínal svého času ještě o třídu lepší Jet, který nepřipustil žádné drama a poslal svou dvojici do finále. Druhá dvojice sehrála vyrovnanější partii, ale Kamča na Leontynku a McMaca ve dvou vyrovnaných hrách nestačila a Aries vystřídal možná nejlepší výkon v turnaji a výhru 3:0 s Leontynkou s tím možná nejhorším a prohrou 0:3 s McMacem. Do finále postoupila dvojice budoucího vícemistra McMaca, zatímco jeho budoucí přemožitel se svou partnerkou odporoučel do klání o bronz.

V něm narazil opět na výbornou caballito, která porazila Aria 3:1, ale i zde to pro sehraný pár zakladatelek byl poslední zápis. Po svkělém výkonu KamilyOstadalové a jejích dvou vítězstvích 3:0 stačilo Ariovi uhrát i výsledek 1:3. Ten ale napravil reputaci výhrou 3:0 a vítězové skupiny A brali v turnaji bronz po zápasu s druhou dvojičkou ze své skupiny. Doménou dvojic ze skupiny B se stalo finále a i zde zůstalo pořadí ze skupiny zachováno. Klání bylo navíc spíše vražděním neviňátek a favorité už komplikaci jako ve skupině nepřipustili. S McMacem si poradil Jet 3:0 a Bel 3:1 a Leontynka77 už se k duelům ani nedostavila a tak po kontumaci zvítězili podle očekávání Jet a Bel přesvědčivým poměrem 4:0 a 12:1 a stali se prvními mistry.

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.